Головне слідче управління СБ України здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо вчинення дій, спрямованих на захоплення державної влади. Про це повідомили у СБУ, передає УНН.

“Провадження відкрито за ч. 1 ст. 109 Кримінального кодексу України — за фактом готування окремими громадянами України та РФ дій з метою захоплення державної влади”, — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що про хід розслідування буде повідомлено згодом.

Що було раніше

26 листопада під час спілкування із українськими журналістами президент України Володимир Зеленський заявив, що має інформацію про підготовку спроби державного перевороту в Україні 1-2 грудня за участю "представників Росії". Кремль заперечив слова Зеленського щодо участі Росії у можливому держперевороті в Україні.

Крім того, журналіст американського видання BuzzFeed Крістофер Міллер повідомив у Twitter, що державний переворот в Україні нібито планували співробітник ФСБ і троє перебіжчиків МВС України, які перебувають в окупованому Криму. Серед них згадувалося і ім’я Едуарда Федосова. Про це журналісту розповів співрозмовник, близький до президента Зеленського.

У цьому списку також фігурував колишній заступник голови Державної міграційної служби України та колишній високопоставлений чиновник МВС Василь Грицак. Проте останній заперечив інформацію про участь у заколоті. За його словами, наразі він проживає у Київській області.

Поделиться в соц. сетях: