Зеленський обговорив із президентом США посилення оборонної спроможності України та її фінансову підтримку.

Президент Володимир Зеленський під час телефонної розмови з американським лідером Джо Байденом обговорив підтримку України з боку США на тлі російської загрози. Про це у п'ятницю, 28 січня, повідомляє прес-служба Офісу президента.

Зазначається, що Зеленський висловив подяку США та особисто Джозефу Байдену за міцну та тверду підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також за лідерство США у мобілізації світової спільноти для стримування російської агресії.

Також Зеленський привітав коментар президента США про важливість збереження дипломатичної присутності США в Україні та запевнив у подальшій стабільній роботі американського посольства у Києві.

"Глава Української держави подякував за відповідну допомогу, яку надає США, зокрема у вигляді оборонної летальної зброї. Володимир Зеленський висловив надію на здійснення Сполученими Штатами подальших кроків щодо посилення оборонної взаємодії та зміцнення оборонної спроможності нашої держави", - йдеться у повідомленні.

Крім того, Зеленський наголосив на важливості підтримки економічної та фінансової стабільності України в нинішній ситуації.

"Лідери обговорили конкретні кроки з боку США щодо збільшення фінансової підтримки України як на двосторонній основі, так і шляхом залучення міжнародних фінансових організацій", - повідомили у ОП.

Також президенти обговорили підсумки нещодавніх переговорів у Нормандському форматі на рівні політичних радників. При цьому Байден привітав досягнуті домовленості про безумовне повернення до режиму припинення вогню. Зі свого боку, Зеленський наголосив на готовності України до проведення зустрічі в Нормандському форматі на рівні лідерів у найближчому майбутньому.

У ОП зазначили, що це вже друга розмова лідерів України та США з початку року, яка демонструє "глибоку стратегічну співпрацю між нашими країнами і задає хорошу динаміку на 2022 рік".

Поделиться в соц. сетях: