Внесок України в справу утвердження міжнародної безпеки буде посилюватися і далі, наголосив президент.

Президент Володимир Зеленський привітав учасників та ветеранів миротворчих операцій ООН з професійним святом - Міжнародним днем ​​учасників операцій ООН. Про це повідомляє прес-служба українського лідера в суботу, 29 травня.

"Світ без перебільшення є найціннішим словом в сучасному світі. Ми пишаємося всіма, хто в складі військових контингентів, поліцейських сил і цивільного персоналу місій ООН захищає мир в різних регіонах планети. Низка операцій за участю українців стала справжніми історіями успіху", - йдеться в заяві Зеленського.

Президент зазначив, що українці добре знають, наскільки важливим є завдання щодо забезпечення стійкого миру там, де тривають криваві збройні конфлікти і захоплення чужих територій.

"Не дивлячись на агресію Росії проти України і тимчасову окупацію Автономної Республіки Крим та окремих районів Донецької та Луганської областей, ми залишаємося відданими діяльності з підтримки миру під егідою ООН. Наш внесок у справу утвердження міжнародної безпеки буде посилюватися і далі", - наголосив президент.

За даними Міноборони, з 1992 року досвід у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки отримали близько 45 тисяч українських військовослужбовців. Зараз українські національні контингенти і персонал під егідою різних міжнародних організацій безпеки беруть участь у восьми міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки в шести країнах світу і районі Аб'єй (Судан).

Поделиться в соц. сетях: