Перед Офісом президента є чотири виклики, пов'язані з війною на Донбасі, енергобезпекою, боротьбою з олігархами і певним "викривленням медійного простору".

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв'ю Фактам назвав чотири ключових виклики перед владою України.

"Перший - не закінчена досі війна, невизначеність із позицією Росії з погляду глобальних ринків, тобто загалом європейська безпека", - почав перераховувати Подоляк.

Другий виклик, з його слів, це непослідовність зовнішніх партнерів України. "Один із прикладів (а їх чимало) - Північний потік-2, який суттєво посилив глобальні позиції Російської Федерації", - відзначив представник ОП.

Третім викликом Подоляк назвав монополії в енергетиці всередині країни, "бо щороку ми чуємо ті самі полохання про віялові відключення та ін. І що в державі взагалі багато неприродних монополій із приватним капіталом в основі".

"Четвертий - очевидне викривлення медійного простору. На жаль, медіа не задають позитивного порядку денного. Це не означає, що потрібно весь час хвалити державу. Позитивний порядок денний - це те, чим Україна може стратегічно пишатися: ось ми круто заходимо сюди, тут у нас проблеми, але ми будемо вирішувати їх так", - сказав він.

Крім того, Подоляк виділив основні реформи, які й надалі запроваджуватимуть.

"Це передусім адміністративна реформа (держава має бути набагато прозорішою та компактнішою), судова реформа, і найважча - антиолігархічна", - перерахував він.

Подоляк окремо зупинився на боротьбі з олігархами.

"Країна вийде з "першої антиолігархічної війни" набагато сильнішою та збалансованішою за соціально-економічними інтересами. Вона матиме змінені правила і різко зменшений вплив олігархів. "Антиолігархічна війна" не призведе до того, що в нас зникнуть олігархи чи великі фінансово-промислові групи як явища, які намагатимуться далі втручатися в політику, медіа і т.д. Але ця "війна" на певний відсоток знизить вплив великих бізнесменів на основні політичні процеси в країні. Потім, зрозуміло, будуть наступні конфлікти великого бізнесу з державою, але їхня інтенсивність поступово меншатиме. У чому цінність ініціативи Володимира Олександровича? У тому, що він почав хрестовий похід проти олігархів. Підкреслю, не проти олігархів як суб'єктів економічної чи підприємницької діяльності, а проти суб'єктів, які ведуть тіньову політичну діяльність, скуповують частинами державу і визначають неконкурентні правила поведінки", - каже радник керівника ОП.

Поделиться в соц. сетях: