Можна йти на компроміси, але вони не мають бути зрадою України, заявив президент.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що війну можна закінчити тільки за допомогою прямого діалогу із президентом РФ Путіним на основі взаємного компромісу. Про це він сказав в інтерв'ю німецькому таблоїду Bild, опублікованому 9 березня.

"У кожних переговорах моєю метою є закінчення війни з Росією. І я також готовий вжити певних кроків. Можна йти на компроміси, але вони не повинні бути зрадою моєї країни. І інша сторона теж має бути готова йти на компроміси, тому вони й називаються компромісами. Тільки так ми можемо вийти з цієї ситуації", – сказав він.

Зеленський зазначив, що поки що не може говорити про деталі - не було прямого контакту з Путіним. "Лише після прямих переговорів між двома президентами ми зможемо покласти край цій війні", – наголосив український президент.

Раніше у Кремлі заявили, що Росія може зупинити війну "у будь-який момент", якщо Україна виконає вимоги Москви. Потрібно зазначити, що російські вимоги до України поступово скорочуються. Зокрема, уже ніхто не говорить про "денацифікацію", а "демілітаризацією" Росія займається сама, заявляють у Кремлі.

Наразі умови Росії є такими:

  • визнати Крим російським, а т.зв."Л/ДНР" – "незалежними державами"
  • внести поправки до Конституції з відмовою від претензій на вступ до "будь-якого блоку"

З цього списку Україна готова обговорювати тільки нейтральний статус – якщо дійде до переговорів на найвищому рівні, тобто між президентами Володимиром Зеленським і Володимиром Путіним.

Сьогодні член російської делегації переговорників заявив, що Росія не поступиться жодним переговорним пунктом.

 

Поделиться в соц. сетях: