Повноправне членство в Європейському Союзі об'єднує Україну, Грузію та Молдову. Це правильний вибір, вважає глава української держави.

Україна, Грузія і Молдова прагнуть стати рівноправними членами Європейського Союзу. Для трьох країн важлива підтримка з боку ЄС. Про це заявив президент України Володимир Зеленський, виступаючи на першій сесії Батумської міжнародної конференції Три нації - один вибір: Грузія, Молдова і Україна в русі.

"Ми маємо спільні прагнення сьогодні, тому що у нас спільні бачення завтра. Це повноправне членство в ЄС... На жаль, наші країни об'єднують не тільки прагнення, а й ціна, яку ми за них заплатили. Ми не з книг знаємо, що таке анексія, що таке окупація, що таке війна", - сказав Зеленський.

Він зазначив, що першим місцем у Грузії, яке він відвідав, стало селище Абастумани, за яким розташована окупована Абхазія.

"У такі моменти особливо розумієш, яке значення для майбутнього країни має правильний вибір. Україна, Грузія і Молдова його зробили. І сьогодні ми об'єдналися, щоб цей вибір став дійсно реальністю. Зустріч у форматі асоційованого тріо формує новий регіональний вимір для розширення ЄС, яке охопить три наші країни. Без них малюнок Європейського проекту буде схожим на незавершений пазл", - підкреслив президент.

Він додав, що цю думку поділяє і президент Європейської ради Шарль Мішель, який підтримав ініціативу асоційованого тріо.

"Уже сьогодні ми маємо амбітний порядок денний з Євросоюзом. Найближчі цілі - це старт імплементації Угоди про спільний авіаційний простір, наступна стадія підготовки промислового безвізу і перші підсумки поновлення Угоди про асоціацію", - сказав Зеленський, підкресливши, що агресія РФ, окупація територій трьох країн істотно гальмують шлях до інтеграції.

Шарль Мішель, своєю чергою, пообіцяв поділитися досвідом у проведенні реформ, необхідних для отримання членства в ЄС.

Поделиться в соц. сетях: