На засіданні уряду у середу, 7 липня, члени Кабміну погодили запровадження санкцій проти діячів влади під керівництвом Олександра Лукашенка у Білорусі. Для їх застосування ще потрібно рішення РНБО, передає кореспондент УНН.

Санкції пропонується ввести щодо фізичних осіб, причетних до фальсифікацій результатів виборів, а також осіб причетних до залякування і придушення мирних протестів 9 серпня 2020 року.

Відповідні санкції передбачають накладення заборони на в’їзд на територію України, можливе володіння рухомим і нерухомим майном та іншими активами в Україні - терміном на три роки.

Ці санкції пропонується застосувати у тому числі, зважаючи на відповідні санкції ЄС.

Зокрема, міністерствам економіки, фінансів, юстиції, закордонних справ, ДПСУ, ДМС разом із СБУ та Нацбанком документом доручають контроль за виконанням рішення. МЗС за умови ухвалення цього рішення, має проінформувати ЄС, США, Канаду, Велику Британію та інші держави про це.

Санкції ЄС щодо Білорусі

Євросоюз ввів уже чотири пакети санкцій щодо Білорусі, у тому числі за фальсифікацію президентських виборів 9 серпня 2020 року і за репресії щодо учасників протесту, примусову посадку пасажирського літака Ryanair у Мінську. Обмежувальні заходи ЄС щодо Білорусі тепер поширюються в цілому на 166 фізичних осіб, включаючи самого Олександра Лукашенка, та 15 юридичних осіб.

Також 24 червня Європейський Союз офіційно ухвалив економічні секторальні санкції проти Білорусі.

Окрім того, 5 червня набули чинності санкції ЄС щодо державних білоруських авіакомпаній. Їм заборонено користуватися повітряним простором і аеропортами Євросоюзу. Також європейським авіакомпаніям рекомендовано уникати перельотів над територією Білорусі.

Цей крок став відповіддю Брюсселя на примусову посадку Мінськом лайнера Ryanair і затримання опозиційного блогера Романа Протасєвіча і його супутниці, росіянки Софії Сапеги.

Поделиться в соц. сетях: