Україна не вважає несподіваним вихід Росії з Договору з відкритого неба та однозначно засуджує його. Про це йдеться в коментарі МЗС України щодо денонсації Російською Федерацією ДВН, передає УНН.

“Вихід Російської Федерації з Договору з відкритого неба (ДВН) не є несподіваним для України та решти держав-учасниць ДВН”, — йдеться в коментарі МЗС.

Так, на думку дипломатів, у такий спосіб РФ довершує курс, свідомо розпочатий нею ще у середині 2000-х років: курс, спрямований на руйнацію всіх режимів, які сприяли військовій стриманості у Європі, обмежували розгортання ударних озброєнь та раптову широкомасштабну військову діяльність на євроатлантичному просторі.

Через руйнацію режимів контролю над озброєннями Росія створювала умови для прихованої підготовки раптових збройних агресій проти Грузії та України. Цей агресивний експансіоністський курс Росія продовжує і до цього часу, стверджують у міністерстві.

Зокрема, Росія припинила добросовісне виконання зобов’язань за ДВН та почала його грубо порушувати ще у 2008-2010 роках, здійснивши агресію проти Грузії. Внаслідок агресії частина окупованих грузинських територій була de-facto вилучена із зони застосування ДВН.

У 2014 році Росія окупувала Автономну Республіку Крим, Севастополь та окремі райони в Донецькій та Луганській областях, так само вилучивши їх з-під дії Договору.

“У цілому через загарбницькі дії РФ з зони застосування ДВН було вилучено понад 57 тисяч кв. км, у тому числі понад 44 тисячі кв. км ТОТ України. Це більше, ніж територія Словаччини, Данії, Естонії, Нідерландів або Бельгії”, — заявили в МЗС.

Упродовж 2010-2020 років РФ також свідомо вдавалась до інших систематичних порушень з метою приховування своєї військової активності, змусивши США вийти з ДВН.

Зі слів дипломатів, Договір був використаний Москвою як засіб для легітимації результатів агресії та окупації українського Криму.

Тому саме Росія несе відповідальність за триваючу руйнацію режиму “відкритого неба” та ерозію міжнародної архітектури контролю над озброєнням, наголосили у дипвідомстві.

Поделиться в соц. сетях: