Вищий суд Праги посилив вирок Олексію Фадєєву, який, згідно з обвинувальним висновком, брав участь в бойових діях на Сході України, і засудив його до 21 року позбавлення волі. Про це інформує УНН з посиланням на Сeske Noviny.

Фадєєв в минулому зізнався, що брав участь в наданні допомоги, відмовляючись брати безпосередню участь в бойових діях на Сході України.

Чоловікові загрожувало від 12 до 20 років позбавлення волі, але оскільки, на думку Апеляційного суду, він приєднався до злочинних організованих груп, вирок суду був збільшений на третину. 

У вересні минулого року Празький міський суд заявив, що не було доведено, що Фадєєв брав участь в боях з українською армією. Згідно з прийнятим тоді рішенням, Фадєєв виконував максимум допоміжних робіт в рядах сепаратистів, наприклад, патрулювання. Однак, за словами голови Апеляційної ради Любоша Врба, суд недостатньо цікавився тим, чи брав обвинувачений участь в бойових діях. У рішенні по справі, Врба згадав, наприклад, випадки, коли Фадєєв брав участь у стрільбі танковим снарядом або кидав гранату. За його словами, чоловік брав участь в бойових діях.

В обвинувальному висновку стверджувалося, що Фадєєв приєднався до бойових дій "з наміром активно підтримувати сепаратистські групи на сході України, які домагаються виходу зі складу України і створення незалежного державного утворення, так званої Донецької Народної Республіки". За словами прокурора, чоловік неодноразово виїжджав в країну з жовтня 2014 року по травень 2016 року. Згідно з обвинувальним висновком, чоловік був озброєний і брав участь в різних бойових завданнях в рядах так званої Республіканської гвардії Донецької народної армії.

Фадєєв ще може оскаржити рішення апеляції у Верховному суді.

На вирок уже відреагував посол України в Чехії Євген Перебийніс.

"Системне переслідування чеськими правоохоронними органами та органами правосуддя бойовиків, які, підбурювані Росією, ступили на слизький і злочинний шлях участі у війні проти України, продовжується. Далі буде", - написав посол на своїй сторінці у Facebook.

Поделиться в соц. сетях: