Євросоюз закликав Білорусь не сприяти російській агресії та дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань.

Влада Євросоюзу розглядає режим Олександра Лукашенка в Білорусі як співагресора у війні, яку Росія веде проти України. Про це йдеться у заяві ЄС, висловленій під час спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє Укрінформ у вівторок, 8 березня.

"Повномасштабна війна президента Путіна проти України є грубим порушенням міжнародного права та Статуту ООН і підриває європейську та глобальну безпеку і стабільність. Історична резолюція ГА ООН минулого тижня показала, що міжнародна спільнота одноголосно виступає проти російської загарбницької війни. Росія, за участю режиму Лукашенка в Білорусі як співагресора, несе повну відповідальність за жертви серед людей, поранення та руйнування", – йдеться у заяві.

Також Євросоюз виступив з вимогою до Росії "негайно припинити свої військові дії, вивести всі свої війська з усієї території України та повністю поважати територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України в межах міжнародно визнаних кордонів і територіальних вод" та "припинити свою кампанію дезінформації та кібератак". .

"Ми також повторюємо наш заклик до Білорусі не сприяти російській агресії та дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань. ЄС рішуче підтримує невід'ємне право України на самооборону, а також зусилля українських Збройних сил із захисту територіальної цілісності та населення України відповідно до статті 51 Статуту ООН", – йдеться у заяві ЄС.

Поделиться в соц. сетях: