Вакцина у вигляді пластиру не потребує холодного температурного режиму, як деякі нинішні аналоги.

Вчені університету Квінсленда (Австралія) успішно ввели препарат проти коронавірусу, розроблений Техаським університетом (США), піддослідним мишам за допомогою пластиру з мікроголками. Про це повідомила прес-служба університету.

Спеціальний пластир було розроблено вченими з Квінсленда спільно з австралійською біотехнологічною компанією Vaxxas. Він має мікроголки високої густини, вкриті препаратом.

"Пластир прикладається на кілька секунд до шкіри, через яку препарат вбирається в організм. Відчуття при застосуванні цього способу ін'єкції - як натискання нігтя", - розповіли вчені.

Дослідники уточнили, що за допомогою пластиру вони вводили вакцину Hexapro, розроблену Техаським університетом. Він використовує стабілізовану форму спайкового білка, яким вірус SARS-CoV-2 прикріплюється до інших клітин, та генерує імунну відповідь на нього.

Результати доклінічних випробувань Hexapro, оприлюднені в науковому виданні Science Advances, показали, що введення вакцини через пластир було більш дієвим, ніж за допомогою голки: миші швидше викликали імунну відповідь на COVID-19.

Далі вакцину-пластир планують випробувати на людях. Розробники сподіваються, що це прискорить щеплення людей у ​​всьому світі, насамперед у країнах із низьким та середнім рівнем доходу.

"Вакцина у висушеному стані на пластирі зберігає свої властивості протягом щонайменше 30 днів при температурі 25°C і протягом тижня - при температурі 40°C. Тому вона не потребує холодного температурного режиму, як деякі нинішні аналоги", - наголосили дослідники.

Поделиться в соц. сетях: