Виробничі потужності не можна збільшити за помахом чарівної палички, зазначив віце-прем'єр РФ Олександр Новак.

Високі ціни на природний газ в Європі пов'язані не з дефіцитом його пропозиції, а з низьким рівнем заповнювання сховищ. Про це сказав віце-прем'єр РФ Олександр Новак в інтерв'ю Business FM, оприлюдненому в п'ятницю, 15 жовтня.

"На сьогоднішній день ринок європейський забезпечений газом у повному обсязі, тому що поставки імпорту в цілому плюс власний видобуток забезпечують внутрішнє споживання європейського ринку. При цьому навіть частково газ закачується в підземні сховища газу, тобто ніякого дефіциту газу немає", - сказав Новак у рамках Російського енергетичного тижня.

За його словами, є проблема, пов'язана з тим, що в останні п'ять років заповненість сховищ залишається на мінімальному рівні - приблизно 74%, тоді як зазвичай вона вище - 85-90%.

"Це, звичайно, викликає в учасників ринку побоювання, є ризики, в результаті, як зазвичай, на ринку реагують, зростають ціни", - вважає Новак.

Він наголосив, що Газпром наростить виробничі потужності, якщо європейські партнери збільшать обсяг довгострокових контрактів. Але, додав віце-прем'єр, виробничі потужності не можна збільшити "за помахом чарівної палички" - для цього необхідні інвестиції.

"Ми повністю виконуємо зобов'язання за всіма контрактами, які є між Газпромом і покупцями російського газу, це підтверджують і наші європейські партнери", - зазначив Новак.

Поделиться в соц. сетях: