Естонський лідер повторила свої слова про прірву між Євросоюзом і Україною, розповівши кілька історій про українську корупцію і олігархів.

Президент Естонії Керсті Кальюлайд повторила свої слова про те, що попереду в України ще багато років роботи для наближення до членства в ЄС. Про це вона сказала в суботу, 11 вересня, під час форуму YES, коментуючи свою попередню заяву, що Україні для членства потрібно ще з 20 років роботи.

Керсті Кальюлайд нагадала, що для членства в ЄС Україна повинна спочатку виконати Копенгагенські критерії, проте поки Київ - "на відстані декількох світлових років" від їх виконання.

"На жаль, за п'ять років я не побачила наближення України до виконання Копенгагенських критеріїв", - додала вона.

Керсті Кальюлайд також згадала про проблеми естонських інвесторів в Україні.

"Є компанія, яка дійшла до європейського правосуддя, але їй це не допомогло. А недавно я дізналася про компанію, яка наближалася до дуже серйозної угоди в Україні, але до них прийшов адвокат (не буду говорити, кого він представляв), і заявив, що для прискорення угоди їм треба поділитися частиною своїх акцій", - розповіла вона.

"Тому, коли запитують, чому Україна досі не в ЄС, то відповідь, на мій погляд, очевидна", - резюмувала президент.

При цьому Керсті Кальюлайд запевняє, що завжди була прихильницею членства в ЄС таких країн, як Україна, Грузія чи Молдова.

"Багато років я говорила вашим олігархам: наближення до ЄС збільшить вартість ваших активів. На жаль, мені не вдалося достукатися до них - тому я користуюся можливістю ще раз повторити це", - зазначила президент Естонії.

Вона також додала, що можливо, одного разу станеться диво і олігархи почують цей меседж - тоді "Україна почне наближатися до ЄС".

Поделиться в соц. сетях: