Шпигуна затримали під час однієї із зустрічей з російським дипломатом. Тоді обвинувачений отримав 3,3 тисячі доларів.

Прокуратура Швеції пред'явила 47-річному громадянину країни звинувачення в шпигунстві на користь Росії. Він збирав і передавав інформацію російському дипломату за грошову винагороду, повідомляє Прокуратура Швеції.

"Працюючи консультантом, на попередньому місці роботи він отримував матеріали з метою надання інформації іноземній державі, у цьому випадку - Росії", - розповів прокурор Матс Люнґквіст.

Шпигуна затримали під час однієї із зустрічей з російським дипломатом. Тоді обвинувачений отримав від нього 3,3 тисячі доларів. Прокурор підкреслив, що гроші, які отримував обвинувачений, показують, наскільки Росія цінувала отриману інформацію.

За даними наглядового відомства, швед незаконно переносив інформацію з робочих комп'ютерів на особистий, а потім на USB-накопичувачі. Також він фотографував деякі матеріали з екрана робочого комп'ютера.

У прокуратурі вважають, що дії обвинуваченого могли поставити під загрозу безпеку країни.

У той же час агентство SVT уточнює, що чоловік кілька років передавав росіянам інформацію про автомобільні компанії Volvo і Scania. Його заарештували ще в лютому 2019 року, проте звинувачення пред'явили тільки через два роки. Затриманому загрожує 6 років в'язниці.

Поделиться в соц. сетях:

‡агрузка...