Хлопець поступив до ВНЗ у Кракові і поїхав шукати там житло. Через кілька днів він перестав виходити на зв'язок.

Колишній студент другого курсу Білоруського національного технічного університету Денис Янковський зник у Польщі. Про це з посиланням на його батька, Євгена Янковського, повідомляє Радіо Свобода в п'ятницю, 15 жовтня.

Хлопець не виходив на зв'язок з родиною з вечора 8 жовтня.

На початку жовтня він виїхав шукати знімне житло в Кракові, так, як 4 жовтня розпочав навчання в місцевому Економічному університеті.

"Мій син перебував у Польщі з листопада минулого року. Виїхав після того, як його затримали на Студентському марші. Він відсидів 15 діб. І після цього ми вирішили, що йому терміново потрібно покинути країну", - сказав батько хлопця.

Після виїзду з Білорусі Денис деякий час перебував в Україні, а до Варшави він приїхав у січні. Згодом хлопець вступив на програму Калиновського. До липня він проходив мовні курси в Варшавському університеті, а потім вступив до Краківського економічного університету.

Спочатку Денис навчався в БНТУ на другому курсі за спеціальністю "Інформаційні системи і технології".

"У Варшаві Денис жив із друзями на знімній квартирі. В серпні-вересні він працював у кафе барменом і офіціантом майже без вихідних, щоб більше заробити і виїхати на навчання. Кімнату в гуртожитку в Кракові йому не надали, хоча він подавав документи", - додав Янковський.

Вже 4 жовтня Денис поїхав шукати квартиру в Краків, але 8 числа він перестав виходити на зв'язок з родиною і друзями.

"Тільки він туди поїхав, бувало, що зникав із соцмереж на кілька днів. Але в п'ятницю він написав, що у нього інтернету не було, потім, що змінив SIM-карту. Словом, він сказав, що у нього все добре. Нам він тоді повідомив, що зупинився в хостелі в одномісному номері за 35 доларів зі сніданком", - розповів батько хлопця.

Родичі і друзі хлопця кажуть, що Янковський не взяв із собою паспорт, а більшість речей залишив у Варшаві, поїхавши до Кракова тільки з рюкзаком і телефоном. У хлопця була при собі "картка поляка", а необхідні документи для вступу вже привіз до Кракова.

Друзі хлопця напередодні почали шукати його в соцмережах, так як він перестав відповідати на дзвінки. Заяву на розшук може написати тільки близький родич, тому в поліції їм сказали тільки, що серед затриманих його не було.

У той же час батько зниклого хлопця не хоче зв'язуватися з представництвом Білорусі в Польщі, тому що не вірить, що там зможуть допомогти. Чоловік намагається передати заяву від свого імені в польську поліцію, щоб отримати інформацію про місцезнаходження, принаймні, з лікарень і моргів.

Нагадаємо, що в Білорусі судитимуть за підписку на "екстремістські" Telegram-канали. Підписка на "екстремістські" канали та чати тягне за собою кримінальну відповідальність, попередив білоруський ГУБОЗ.

 

Поделиться в соц. сетях: