Також відновилося зростання смертності – за тиждень зареєстрували 46,7 тис. смертей. Це на 15% перевищило показник попередніх семи днів.

На поточному тижні кількість підтверджених випадків зараження коронавірусом COVID-19 у світі наблизилася до 21 млн. Це новий рекорд, повідомляє ТАРС в п'ятницю, 21 січня.

У середньому на планеті виявляють приблизно 3 млн хворих на день. 20 січня Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила про 3,77 млн ​​інфікованих - це стало новим максимумом з початку пандемії.

Також відновилося зростання смертності – за тиждень у світі зареєстрували 46,7 тис. смертей, це на 15% перевищило показник попередніх семи днів.

Найбільше інфікованих, як і раніше, виявляють у США – напередодні там зареєстрували 1,18 млн випадків зараження, це другий показник за весь час пандемії. У країні щодня фіксують близько 2,6 тис. смертей на день – не набагато менше за пікові значення січня 2021 року.

Друге місце захворюваності утримує Франція – останніми днями там виявляють понад 400 тис. хворих на добу. За загальною кількістю інфікованих країна невдовзі стане четвертою у світі й обжене Велику Британію, де з початку січня кількість підтверджених випадків знизилася приблизно вдвічі.

Різкий сплеск захворюваності стався в Індії, де напередодні зафіксували, що 317,5 тис. осіб заразилися. Експерти не відкидають, що незабаром в країні може бути перевищено максимум за кількістю інфікованих за добу, який було досягнуто у травні минулого року – 412,2 тис.

Кілька днів поспіль оновлюються максимуми за кількістю хворих у Бразилії (останній – 204,8 тис. нових випадків за один день), пікові значення також реєструють в Італії (228,1 тис.) і Німеччині (140,1 тис.).

Підйом захворюваності, викликаний стрімким поширенням штаму Омікрон, спостерігають практично у всіх регіонах планети, крім півдня Африки, де вперше виявили цей варіант. У ПАР з середини грудня кількість виявлених випадків зменшилася приблизно вчетверо.

Поделиться в соц. сетях: