Масові акції протесту вже привели до зміни міністра фінансів і припинення податкової реформи у країні.

У Колумбії в ході протестів проти податкової реформи загинуло 19 осіб, ще близько 800 людей постраждали. Про це повідомляє агентство EFE.

За словами міністра оборони Колумбії Дієго Молано, більше половини постраждалих - співробітники силових структур. Також повідомляється про 431 затриманого по всій країні.

Молано назвав застосування сили проти учасників протесту виправданим. Він заявив, що в деяких регіонах "агресивні люди" намагалися приєднатися до протестів і "дестабілізувати обстановку". За його словами, деякі з них пов'язані з ліворадикальними угрупованнями Farcі ELN.

На тлі протестів разом з президентом країни Іваном Дуке у відставку пішов міністр фінансів і державних кредитів Колумбії Альберто Карраскілья, повідомляється в Твіттері міністерства. Дуке вже оголосив про призначення на місце Карраскільї Хосе Мануеля Рестрепо, який обіймав пост міністра торгівлі, промисловості і туризму.

Проект податкової реформи, авторами якого були і Карраскілья, і Рестрепо, передбачав поповнення бюджету Колумбії на 26 трлн песо (понад $ 6 млрд), що перевищує 2% ВВП країни. Досягти цього передбачалося за рахунок розширення застосування ПДВ й інших податків і зборів з фізичних осіб. Реформа викликала критику багатьох політичних сил і протести по всій країні, після чого президент Колумбії доручив доопрацювати проект реформи, але демонстрації продовжилися.

 

 

 

Поделиться в соц. сетях:

‡агрузка...