Могли продати набагато більше електромобілів, якби не хронічний дефіцит компонентів на тлі пандемії.

У 2021 році у світі продали 6,5 млн електромобілів (EV) – на 109% більше, ніж у 2020 році. Про це свідчить дослідження глобального ринку електромобілів від аналітичної компанії Canalys, яке опубліковано в середу, 16 лютого.

У 2021 році продажі електромобілів становили 9% від усіх продажів легкових автомобілів. Водночас у 2021 році загальний світовий ринок автомобілів виріс тільки на 4% через вплив COVID-обмежень і дефіцит мікросхем.

"У 2021 році попит на електромобілі залишався високим, але могло бути продано набагато більше, якби не хронічний дефіцит компонентів, який досі впливає на кожного виробника автомобілів у всьому світі", – пояснили аналітики.

Зокрема, 85% електромобілів, які було продано у всьому світі, доставляли клієнтам на материковому Китаї та в Європі. У 2021 році у Китаї було продано 3,2 млн електромобілів, це становить 15% усіх нових автомобілів. А у Європі було продано 2,3 млн електромобілів – 19% нових автомобілів.

"У 2021 році на материковому Китаї було продано більш як 3,2 млн електромобілів – половина всіх електромобілів, проданих у всьому світі, і на 2 млн більше, ніж було продано в країні у 2020 році", – додали у Canalys.

У свою чергу продажі електромобілів у США продовжують відставати від продажів у Китаї та Європі. Тільки 4% нових автомобілів, які у 2021 році продали в США, були електромобілями.

Зазначається, що Tesla лідирує на світовому ринку електромобілів із часткою 14%. VolkswagenGroup є другою із часткою ринку 12%. Нарешті, китайська SAIC Motor Corporation йде третьою із часткою, що перевищує 11%.

 

 

 

Поделиться в соц. сетях: