Анексія Росією півострова і його мілітаризація загрожують трансатлантичній безпеці.

Тимчасово повірений США в ОБСЄ Кортні Остріан висловила стурбованість діями Російської Федерації, яка оголосила про обмеження судноплавства в Чорному морі через військові навчання. Про це йдеться в заяві на сайті місії США в ОБСЄ.

"Сполучені Штати поділяють стурбованість України з приводу останньої провокації Росії в Чорному морі, яка цього разу заважала морському руху через Керченську протоку, щоб сприяти її триваючому нарощуванню військового потенціалу", - ідеться в заяві.

Як підкреслила Остріан, окупація півострова і його мілітаризація мають наслідки далеко за межами України - це загрожує трансатлантичній безпеці.

Тимчасово повірений США в ОБСЄ нагадала про репресії кримських татар, етнічних українців і членів інших етнічних і релігійних меншин у Криму.

"Репресії Росії призвели до того, що жителі Криму знаходяться в постійному страху і не можуть жити вільно. Ми засуджуємо зловживання Росії на півострові. Ми закликаємо Росію негайно припинити окупацію, звільнити всіх незаконно утримуваних українських в'язнів і повернути Україні повний контроль над півостровом. Крим - це Україна", - резюмувала Кортні Остріан.

Поделиться в соц. сетях:

‡агрузка...