Білорусь є буферною зоною для Росії і виконує свої завдання на західному стратегічному напрямку, вважають в Естонії.

Естонська Служба зовнішньої розвідки опублікувала річний звіт, в якому допускається напад російських військ на Україну і країни Балтії через територію Білорусі. Про це в четвер, 25 лютого, пише Радіо Свобода з посиланням на керівника розвідки Міка Марана.

"Якщо Росія побачить, що протестувальники близькі до перемоги, тоді ми не можемо відкинути військове втручання Росії, оскільки Республіка Білорусь надзвичайно важлива для Росії в стратегічному плані", - йдеться в звіті.

За даними естонської розвідки, в результаті політичної кризи 2020 Білорусь стала військовим округом Росії, і зараз цей "білоруський військовий округ" становить безпосередню загрозу для своїх найближчих сусідів з НАТО.

Естонська розвідка вважає, що напад російських військ на Україну і країни Балтії по території Білорусі від потенційної загрози стає реальним.

"Зважаючи на географічне розташування та територіальне охоплення, Білорусь є необхідною буферною зоною для Росії і виконує свої завдання на західному стратегічному напрямку. Під час кризи або війни Росія може використовувати Білорусь як плацдарм і розмістити там свої війська, перекриваючи доступ НАТО в коридор Сувалки, який забезпечує рух в повітряному просторі сусідніх країн і налагодження наземного зв'язку з Калінінградською областю Росії", - вважають в Естонії.

Поделиться в соц. сетях: