Однією з причин ескалації в Європі вважають створення формату Східного партнерства.

Росія звинувачує Євросоюз в ескалації напруженості в Європі. Із такою заявою у четвер, 30 грудня, виступила представник МЗС РФ Марія Захарова, пише РИА Новости.

"Євросоюз своїми руками зробив чимало для ескалації напруженості в Європі... У 2009 році винайшов формат Східного партнерства, спрямований на протидію російським інтеграційним ініціативам і таке загалом викроювання для себе сфери впливу на пострадянському просторі", - сказала вона.

Захарова вважає, що ЄС міг би зробити більше для запобігання ескалації в Європі та взаємодії з РФ.

"(ЄС) під акомпанемент безпідставних звинувачень закріпив нашу країну у своїх доктринальних установках як стратегічний виклик і чи не головне джерело якихось гібридних загроз для безпеки Євросоюзу... Я хотіла б ще раз наголосити: якби в єсовському Брюсселі щиро хотіли, бажали, могли б зробити набагато більше для запобігання розвитку обстановки в Європі за неприйнятним для Росії сценарієм, і не тільки для Росії, а й загалом для розвитку нашої взаємодії за лінією Росія-ЄС. Нічого для цього не було зроблено", - сказала вона.

Також у МЗС РФ закликали ЄС працювати над зміцненням безпеки в Європі через стимулювання України до виконання мінських угод.

Поделиться в соц. сетях: