Росія нібито спостерігає "поступове вторгнення НАТО на територію України", стверджують у Кремлі.

Росія більше не може терпіти "вторгнення НАТО в Україну" і вважає за необхідне залишити свої війська біля українського кордону. Про це заявив речник Кремля Дмитро в інтерв'ю CNN, повідомляє РИА Новости у неділю, 16 січня.

"Ми спостерігаємо поступове вторгнення НАТО на територію України зі своєю інфраструктурою, своїми інструкторами, запасами оборонного та наступального озброєння, навчанням українських військових тощо", - сказав Пєсков.

За його словами, такий розвиток подій підвів відносини Москви та альянсу до "червоної межі". Таку ситуацію Росія нібито "не може більше терпіти".

"І це було головною причиною, через яку президент Путін сказав: "Хлопці, для нас це реальна загроза". І це реальна загроза стабільності та безпеки в Європі та європейській архітектурі безпеки", - додав Пєсков.

Спікер Кремля стверджує, що Росія вважає за необхідне залишити свої війська біля кордону з Україною - нібито це запобіжні заходи та реакція на напругу в регіоні, на недружню атмосферу, "створену різними навчаннями НАТО, винищувачами та шпигунськими літаками НАТО, просуванням інфраструктури НАТО" до російської.

Також Пєсков стверджує, нібито Москва нікому не погрожує військовою операцією, але буде змушена вжити контрзаходів у разі подальшого розширення Альянсу.

"Тому наші військові на нашій території там", - сказав Пєсков.

Він додав, що політична мудрість президентів РФ Володимира Путіна та США Джо Байдена "є хорошим підґрунтям для продовження спроб дійти порозуміння, але ситуація критична".

Нарешті, Пєсков сказав, що Росія ні з ким не обговорюватиме можливість виведення будь-яких озброєнь із території Калінінградської області.

"Росія ні з ким не обговорюватиме виведення будь-яких ракет, будь-яких озброєнь з Калінінграда, оскільки Калінінград є територією Росії", - резюмував спікер Кремля.

Поделиться в соц. сетях: