Москва запустить для Тегерана апарат для стеження, проте якийсь час буде використовувати його сама, пише The Washington Post.

Росія готується до запуску нового супутника для Ірану, який спочатку збирається використовувати для спостереження за Україною. Про це 4 серпня повідомила газета The Washington Post із посиланням на західні джерела у сфері безпеки.

Роскосмос анонсував запуск супутника під назвою Хаям 9 серпня "на запит Ісламської Республіки Іран". Його буде виведено на орбіту російською ракетою-носієм Союз, яка стартує з космічної станції Байконур у Казахстані.

Як пише WP, він надасть Тегерану безпрецедентні можливості, включаючи майже безперервний моніторинг важливих об'єктів в Ізраїлі та Перській затоці.

"Але Іран може не відразу взяти під контроль супутник. Росія, яка щосили намагалася досягти своїх військових цілей під час п'ятимісячного нападу на Україну, повідомила Тегерану, що планує використовувати супутник протягом кількох місяців або довше для посилення спостереження за військовими цілями в цьому конфлікті", - заявили два співрозмовники видання на умовах анонімності.

Майбутній запуск - показник розширення військового та політичного співробітництва між Москвою та Тегераном, наголошує WP.

Поделиться в соц. сетях: