Український народ “не є недружнім для Росії”, заявив президент Росії Володимир Путін під час своєї “Прямої лінії”, передає УНН.

“Я не вважаю український народ недружнім народом. Я вже багато разів говорив про це і можу повторити ще раз. Я вважаю, що українці і росіяни — це взагалі один народ”, — сказав президент під час щорічної прямої лінії, відповідаючи в середу на питання, чому Україна не входить в список недружніх країн.

Він заявив, що багато народів дорожать своєю єдністю. “Ось, дивіться, євреї в Ізраїль приїжджають з Африки, з Європи, з інших країн світу, з Африки взагалі чорненькі приїжджають. З Європи приїжджають — розмовляють на ідиші, а не на івриті. Начебто і не схожі один на одного, а все одно єврейський народ дорожить своєю єдністю”, — сказав Путін, зазначивши, що і в Росії, наприклад, є один з корінних народів — мордва.

“Там є ерзя, мокша, ще є, по-моєму, шокша, ще там три групи, але всі вони вважають себе мордвою, мордвинами. Кажуть на мові однієї групи, але все одно ерзя і мокша один одного навіть не розуміють, у них мова різниться більше, ніж російська та українська. Але вони дорожать своєю єдністю, — підкреслив президент. — Чому? Вони розумні і розуміють, що дроблення ні до чого доброго не приводить, воно послаблює просто етнос”.

Путін знову повторив, що не вважає український народ недружнім. “Ні, нічого подібного, ми єдине ціле! — вирішив заявити він. — Ось керівництво України, сьогоднішнє керівництво сьогоднішньої України явно недружньо до нас. Це абсолютно очевидне справа”.

У травні уряд Росії офіційно затвердив перелік недружніх іноземних держав, але при цьому перелік складається тільки з двох позицій — США і Чехія, щодо яких будуть застосовуватися заходи згідно з указом президента РФ Володимира Путіна від 23 квітня цього року. Згідно з документом, Чехія зможе наймати в свою дипмісію не більше 19 працівників з числа жителів Росії, а США — жодного.

В одній з версій списку — була також і Україна.

Поделиться в соц. сетях: