Вашингтон допускає можливість введення санкцій проти Росії, якщо вона скоротить поставки в Україну, пише Bloomberg.

Влада США і Німеччини обговорюють можливість надання допомоги Україні в будівництві нових електростанцій і розвитку інфраструктури у зв'язку із завершенням будівництва російського газопроводу Північний потік-2, повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела.

Таким чином американська і німецька влада планує "зменшити геополітичні вигоди для Москви".

Консультації проводять дипломати за участю помічника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана і радника канцлера Німеччини Яна Хеккера.

Сторони обговорюють інвестиції для допомоги українській стороні в будівництві власних електростанцій та плани щодо збільшення поставок газу з України.

Берлін також заявив про готовність почати переговори з Росією з приводу продовження транзиту російського газу через Україну.

За даними видання, сторони обговорювали і можливість призупинення поставок газу по Північному потоку-2, якщо Росія вирішить чинити тиск на Україну.

Німеччина виступає проти цієї ідеї, оскільки не хоче використовувати Північний потік-2 в як "політичну зброю". США не впевнені, чи можна технічно створити такий механізм.

США допускають можливість введення санкцій проти Росії, якщо вона скоротить поставки в Україну.

На підставі інформації від джерел Bloomberg можна сказати, як далеко просунулися США і Німеччина в консультаціях. Деякі опитані повідомили, що вже є "проект угоди з усіма елементами", а один зі співрозмовників, що "переговори не просунулися так далеко".

Представники США і Німеччини сподіваються погодити основні положення домовленостей до візиту канцлера Німеччини Ангели Меркель до США в липні.

Поделиться в соц. сетях: