Латвієць Оярс Калниньш підтримував Україну на шляху до Північноатлантичного альянсу і сприяв її вступу в союз.

Помер співголова Міжпарламентської ради Україна-НАТО, глава комітету закордонних справ латвійського Сейму, дипломат Оярс Калниньш. Свої співчуття у ніч на п'ятницю, 15 жовтня, висловив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Передаю свої співчуття родичам Оярса Еріксена Калниньша і латвійському народу у зв'язку з його смертю. Нехай його назавжди запам'ятають як власника великого розуму, борця за права людини і свободу Латвії від радянської окупації, великого друга України і захисника Кримської платформи. Його буде не вистачати", - йдеться в повідомленні глави українського МЗС у Twitter.

Про смерть Калниньша також повідомив голова постійної делегації в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

"Всього три дні тому обговорювали з Оярсом Еріксеном Калниньшем плани з просування України в НАТО, зустрічі в Одесі в кінці жовтня і навесні в Києві на сесії ПА НАТО. А сьогодні його не стало ... Пішов великий Друг України", - написав дипломат.

Чернєв зазначив, що Калниньш, завдяки якому Латвія увійшла в НАТО, завжди підтримував Україну на її шляху до Північноатлантичного альянсу і сприяв їй.

 

"Він був співголовою неформальної групи підтримки Кримської платформи в ПА НАТО й ініціатором створення групи підтримки КП у латвійському Сеймі, першим серед всіх парламентів", - уточнив глава української делегації в ПА і наголосив що Калниньш визнавав Росію агресором щодо України.

 

 

Поделиться в соц. сетях: