Кількість смертей у світі від хвороб, пов'язаних із забрудненням довкілля, більш ніж у 15 разів перевищує кількість насильницьких смертей.

У світі до щонайменше 9 млн передчасних смертей призвело забруднення довкілля – це вдвічі більше жертв, ніж за перші півтора року пандемії COVID-19. Про це у звіті написав спеціальний доповідач ООН Девід Бойд, повідомляє The Hillу середу, 16 лютого.

Звіт свідчить, що кількість смертей у всьому світі від хвороб, пов'язаних із забрудненням довкілля, більш ніж у 15 разів перевищує кількість смертей від насильства.

Зазначено, що єдиним найбільшим екологічним фактором передчасної смерті є забруднене повітря – щороку воно забирає близько 7 млн життів.

Водночас смертність, пов'язана із забрудненням довкілля, у переважній більшості випадків припадає на країни із низьким і середнім рівнем доходу, їхня частка – понад 90% таких смертей.

Крім того, працівники заводів і інших промислових місць також наражаються на особливий ризик: щороку понад 750 тисяч осіб помирають від впливу таких речовин, як вихлопні гази й азбест. Вплив свинцю, як і раніше, пов'язаний із приблизно 1 млн смертей на рік, тоді як додаткові небезпеки виникають у зв'язку з пер- і поліфторалькільними речовинами (ПФАС), так званими "вічними хімічними речовинами".

Згідно зі звітом, результати забруднення виходять за межі дії на здоров'я окремих людей. Адже це також взаємопов'язано з іншими екологічними кризами, такими як зміна клімату і втрата біорізноманіття.

"Хімічна промисловість посилює кліматичну катастрофу, адже споживає більше 10% виробленого у світі викопного палива і щороку виділяє приблизно 3,3 млрд т парникових газів. Глобальне потепління сприяє викиду і повторній мобілізації небезпечних забруднювачів внаслідок танення льодовиків і танення вічної мерзлоти," – йдеться у звіті.

Нарешті, забруднення та токсичні речовини є одним із п'яти основних чинників катастрофічного скорочення біорізноманіття з особливо негативним впливом на запилювачів, комах, прісноводні і морські екосистеми, а також на популяції птахів.

 

Поделиться в соц. сетях: