Міністр юстиції Італії особисто клопотала про звільнення режисера та визнала його "опонентом Путіна".

У Неаполі суд ухвалив остаточне рішення щодо звільнення Євгена Лавренчука. Звинувачення проти нього з боку РФ визнано сфабрикованими, а мотиви переслідування - політичними. Про це повідомила українська омбудсмен Людмила Денісова.

Громадянина України Євгена Лавренчука затримали в Неаполі в грудні 2021 року на запит Росії, яка вимагала його екстрадиції.

"Рішення стало результатом звернення Національної поліції України до Інтерполу про зловживання Росією відомостями в інформаційній системі Інтерполу. За результатами цього звернення відомості про Лавренчука, які оброблялися в обліках Інтерполу на запит Національного центрального бюро Інтерполу в РФ, були видалені через їхню невідповідність положенням ст. 3 Статуту Інтерполу, згідно з яким суворо заборонено здійснювати будь-яке втручання чи діяльність політичного, військового, релігійного чи расового характеру", - написала Денісова у Facebook.

У результаті суд Неаполя звільнив Євгена Лавренчука.

Сам Лавренчук на своїй сторінці у Facebook підтвердив своє звільнення.

"Моя локальна перемога! Я вільний, остаточно. Отримав рішення суду Неаполя, в якому визнано всі звинувачення проти мене з боку Росії сфабрикованими, а мотив переслідування - політичним", - зазначив він.

Лавренчук додав, що міністр юстиції Італії Марта Картабіа особисто клопотала про його звільнення та визнала його "опонентом Путіна".

Євген Лавренчук подякував усім, хто боровся за те, щоб він опинився на волі: "Нехай моя перемога стане маленькою цеглиною у перемозі України!".

Поделиться в соц. сетях: