У першу чергу постраждають найбідніші - вони зіткнуться з погіршенням доступу до чистої води і продуктів харчування.

Зміна клімату є такою серйозною загрозою світовій безпеці, яка підриває політичну, економічну і соціальну системи. До такого висновку прийшла Рада Безпеки ООН на засіданні, повідомляє Коммерсантъ у середу, 24 лютого.

"Наука говорить ясно: ми повинні обмежити підвищення глобальних температур півтора градусами до кінця сторіччя. А наш борг ще більш очевидний: ми повинні захистити людей і спільноти, які страждають від зміни клімату. Ми повинні прискорити підготовку до наростаючих наслідків кліматичної кризи в ім'я міжнародного миру і безпеки", - підкреслив генсек ООН Антоніу Гутерреш.

Він нагадав про важливість досягнення цілей Паризької угоди щодо клімату і закликав "створити справді глобальну коаліцію, мета якої - домогтися до середини століття нульових викидів парникових газів".

"Подобається нам це чи ні, але питання вже не "якщо", а "коли" вашій країні і вашим громадянам доведеться зіткнутися з наслідками зміни клімату для безпеки", - додав прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон і закликав глав держав і урядів взяти високі зобов'язання в боротьбі зі зміною клімату.

Нарешті, натураліст і телеведучий сер Девід Аттенборо назвав зміну клімату "найстрашнішою загрозою безпеці, яка коли-небудь стояла перед сучасним людством".

"Я не заздрю ​​тій відповідальності, яку покладає ця ситуація на всіх вас і на ваші уряди. Ми покинули стабільний і безпечний кліматичний період, який дозволив зародитися нашій цивілізації. Назад шляху немає. Хай що б ми зараз зробили, уже занадто пізно для того, щоб уникнути зміни клімату. І постраждають передовсім найбідніші і найбільш вразливі - ті, хто найменше захищений", - підкреслив він.

Аттенборо висловив упевненість, що забруднення океанів, погіршення доступу до чистої води і продуктів харчування, руйнування житла можуть спровокувати конфлікт, подібний за масштабами до Першої світової війни.

Поделиться в соц. сетях: