Ще до захоплення країни талібами в ООН просили міжнародне співтовариство надати на допомогу афганцям $1,3 млрд. Отримано тільки $400 млн.

До кінця вересня в ООН закінчиться продовольство для афганців. Про це сказав координатор гуманітарної допомоги в Афганістані Раміз Алакбаров, повідомив напередодні сайт ООН.

"Афганістан перебуває на межі гуманітарної катастрофи. Незважаючи на те, що ООН і партнери продовжують робити все можливе, щоб її уникнути, вони не зможуть це зробити без твердої і щедрої міжнародної підтримки", - наводяться слова координатора.

За словами Алакбарова, головна проблема - нестача продовольства. Більше половини афганців не знають вранці, чи вдасться їм сьогодні поїсти. У країні гостро бракує медикаментів.

Кабульський аеропорт закритий, але ООН і її партнерські організації знаходять інші шляхи доставки допомоги. Представник ООН повідомив, що допомога доставляється в країну вантажівками з Пакистану, в Мазар-і-Шаріф прибув перший літак з медичним приладдям - всього 37,5 тонн.

"Вони розраховані на 200 тис. осіб і будуть доставлені в 20 лікарень. В країну доставлено 600 тонн продовольства. Воно особливо потрібно дітям, половина яких скоро опиниться на межі виснаження", - уточнив Алакбаров.

Ще до захоплення країни талібами в ООН просили міжнародне співтовариство надати на допомогу афганцям $1,3 млрд. Отримано тільки $400 млн, зазначив координатор.

Він додав, що продуктів харчування, які перебувають на складах ООН в Афганістані, вистачить тільки до кінця місяця.

Гуманітарний координатор повідомив, що "дві впливових держави" дали зрозуміти, що готові надати фінансове сприяння, але "цього недостатньо".

"Надзвичайно важливо не дозволити Афганістану ще глибше зануритися в гуманітарну катастрофу", - наголосив Алакбаров.

Поделиться в соц. сетях: