Штраф за відсутність документа про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автотранспортом між регіонами повинні оплачувати пасажири.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України, посилаючись на зміни в постанові уряду №1236, внесені на засіданні 20 жовтня.

Зазначається, що відповідальність за наявність документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами, за винятком легкових авто, покладається на пасажирів.

Правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень у міжобласному та міжнародному сполученнях. Перевізник зобов’язаний проінформувати пасажирів про те, що у них має бути один із необхідних документів.

Не поширюється ця норма на перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів там не більше п’ятьох (без урахування дітей до 14 років). Водночас дозволяється більша кількість пасажирів за умови, що вони є членами однієї сім’ї.

Разом з тим під час перевезень у залізничному та авіатранспорті відповідальність за наявність у пасажирів відповідних документів несе перевізник.

При цьому у МОЗ нагадують, що, як і раніше, норма щодо наявності документу про щеплення або негативного результату тестування не поширюються на неповнолітніх.

"Відсутність документу про щеплення або негативного тесту у пасажира тягне за собою відповідальність відповідно до статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 тис. до 34 тис. грн", - наголошується у повідомленні.

Нові правила пасажирських перевезень в Україні

З 21 жовтня в Україні через погіршення епідситуації набули чинності нові правила міжрегіональних перевезень.

Так, для користування міжрегіональним транспортом у регіонах із "жовтим" та "червоним" рівнем епіднебезпеки потрібно буде мати один із вказаних документів: оформлений на порталі "Дія" або в однойменному додатку "жовтий" чи "зелений" міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;

  • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
  • документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;
  • міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров'я, або в сімейного лікаря;
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз.

Поделиться в соц. сетях: