Активувати етап раннього попередження в Німеччині вирішили з міркувань обережності.

У Німеччині запустили надзвичайний план для забезпечення енергобезпеки країни у разі перебоїв із постачанням газу з Росії. Про це у середу, 30 березня, пише Bloomberg із посиланням на міністра економіки ФРН Роберта Хабека.

"З російської сторони надходило кілька заяв про те, що, якщо цього (платежів у рублях) не відбудеться, тоді постачання буде припинено. Щоб бути готовим до цієї ситуації, я сьогодні активізував перший рівень попередження", - сказав він.

Поки що ініційована перша з трьох фаз даного плану. Вона передбачає створення оперативної групи, яка відстежуватиме ситуації з постачанням газу.

Німецький міністр закликав компанії та населення Німеччини допомогти знизити споживання енергії.

За словами Хабека, зараз сховища газу ФРН заповнені приблизно на 25%.

Як зазначає Spiegel, план покликаний забезпечити подачу газу навіть у разі, якщо постачання з РФ буде зупинено. Дефіциту поставок наразі немає, а безпека - гарантована.

У разі потреби робоча група може вилучати з мережі певних споживачів. Однак для цього необхідно активувати третій етап плану. Він припускає, що населення, як і раніше, забезпечуватиметься газом, але окремі великі споживачі з промисловості не отримуватимуть газ або отримуватимуть його у зменшеній кількості.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін доручив перевести розрахунки за газ у рублі. Ціни та обсяги у раніше укладених контрактах змінені не будуть, зміниться лише валюта платежу.

У Європі нагадали РФ, що у контрактах про постачання газу вказується розрахунок у євро та доларах. Проте РФ почала погрожувати зупинити постачання газу без оплати в рублях. ЄС, як і країни Великої сімки, відкинули вимогу Росії.

Поделиться в соц. сетях: