Німеччина не оголошувала дипломатичного бойкоту Олімпіаді-2022, проте члени уряду ФРН не поїдуть на відкриття зимових Ігор в Пекін.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц, міністр закордонних справ Анналена Бербок, а також міністр внутрішніх справ ФРН Ненсі Фезер, яка відповідає за спорт, не поїдуть на відкриття зимової Олімпіади в Пекіні.


"Я не планую жодних поїздок, тому не треба очікувати, що я раптом з'явлюсь (в Пекіні. - Ред.) і скажу: Вітаю, а ось і я!", - заявив Шольц увечері середи, 2 лютого, в інтерв'ю телеканалу ZDF.

Як зазначила у четвер, 3 лютого, Анналена Бербок у інтерв’ю виданням медіагрупи Funke, вона "любить Олімпіаду і бажає успіху німецьким спортсменам".


“Водночас мене дуже турбує становище у сфері прав людини в Китаї, і таке спортивне свято не може приховати цієї проблеми”, - сказала вона. За словами Бербок, вона і Ненсі Фезер разом вирішили, що не будуть присутні на відкритті Ігор. “Права людини та інші проблематичні питання ми будемо вирішувати на політичному рівні, а наші спортсмени, які роками готувалися до участі в Олімпіаді, не мають за це платити”, - відзначила голова МЗС Німеччини.


Питання про поїздку німецьких політиків до Пекіна виникло у зв'язку з тим, що низка західних країн розмірковують не відправляти урядові делегації на Олімпійські ігри через масові порушення прав людини в КНР. США, Австралія та Японія вже оголосили про це. Водночас уряд Німеччини не планує дипломатичного бойкоту зимової Олімпіади, яка почнеться в п'ятницю, 4 лютого, і триватиме до 20 лютого.

Поделиться в соц. сетях: