Правитель Білорусі закликав не допустити, щоб війська ОДКБ у Казахстані називали окупантами. Також він попередив, що "зовнішні сили" вже готуються підірвати ситуацію в Узбекистані.

Олександр Лукашенко заявив, що необхідно припиняти спроби виставити військовий контингент Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) у Казахстані окупантами. Про це він сказав у понеділок, 10 січня, виступаючи на позачерговій сесії Ради колективної безпеки ОДКБ, повідомляє ТАРС.

За його словами, такі спроби вже робляться, і тому потрібно "діяти на попередження".

"Ми ніякі не окупанти, ми не прийшли туди за своїм бажанням. Нас запросив наш брат, наш друг, який відповідає за цю величезну країну, і ми надали ту підтримку, яку він вимагав від нас", - сказав Лукашенко.

Також він вважає, що ОДКБ необхідно відслідковувати події в рамках її відповідальності та діяти на попередження.

"Очевидно, що введення Колективних миротворчих сил ОДКБ порушило плани замовників та виконавців спровокованого конфлікту. Це ще раз підтверджує правильність прийнятого нами рішення. У зв'язку з цим хотів би зауважити, що треба обов'язково відслідковувати ситуацію та діяти на попередження, усунути можливі причини, які можуть призвести до таких наслідків", - заявив Лукашенко.

Він також висловив упевненість, що президент Казахстану розбереться у справжніх причинах подій, що відбулися в цій країні.

"Головне - це уроки. Уроки, якими займається сьогодні керівництво Казахстану. Зовнішні [причини], про які вже було сказано. Але й внутрішні причини. Президент Казахстану намагається все-таки докопатися до суті. І я впевнений, що він це зробить", – сказав Лукашенко.

Говорячи про наявність у подіях у Казахстані зовнішнього чинника, Лукашенко заявив, що "їх [подій] сценарій впізнаємо".

"За аналогіями далеко ходити не треба: Югославія, Ірак, Лівія, Сирія, Україна, Афганістан. Нещодавно подібний комбінований натиск зазнала і Білорусь", - констатував Лукашенко.

Він також зазначив, що якщо не винести уроки з подій у Казахстані, подібне може повторитися, перш за все, в Узбекистані.

"Уроки, про які тут багато говорили, повинні винести [всі], вибачте за це, і насамперед, Узбекистан. Якщо ці уроки не будуть зроблені, за нашою інформацією, їхні погляди вже кинуті на Узбекистан", - сказав він.

 

За його словами, накопичилося "надто багато охочих підірвати ситуацію" і в Казахстані, і в інших пострадянських республіках Центральної Азії.

Поделиться в соц. сетях: