Мотиваційні виплати будуть виплачуватися тільки один раз. Виїхати з Литви висловили бажання вже 300 іракців.

Нелегальні мігранти з країн Азії та Африки, які проникли в Литву з Білорусі і погодилися повернутися додому, отримають від влади Литви по 300 євро. Про це повідомляє ТАСС.

"В аеропорту перед посадкою в літак цим особам готівкою буде вручено одноразову допомогу в розмірі 300 євро. Такою виплатою нелегальний мігрант зможе скористатися лише один раз", - розповіла директор департаменту міграції при МВС Литви Евеліна Гудзінскайте.

Вона додала, що якщо мігрант знову прибуде на територію Литви, то вже не зможе претендувати на отримання допомоги.

Тим часом близько 300 нелегальних мігрантів, громадян Іраку, висловили бажання повернутися на батьківщину. Про це заявив міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс, пише LRT.

За його словами, він зустрівся зі своїм іракським колегою Фуадом Хусейном і домовився про те, що буде тривати запис людей, які висловили бажання повернутися, і їх літаком будуть депортувати.

З початку року на литовсько-білоруському кордоні затримано понад чотири тисячі нелегальних мігрантів. Це в 50 разів більше, ніж за весь 2020 рік. В кінці травня Олександр Лукашенко заявив, що його країна служила бар'єром на шляху перекидання нелегальних мігрантів в сусідню державу, проте з урахуванням політичного тиску Заходу Мінськ може задуматися, чи варто продовжувати це робити.

У Литві була оголошена надзвичайна ситуація на державному рівні в зв'язку з міграційним припливом, який, організовується владою Білорусі.

Поделиться в соц. сетях: