Литва має намір посилити охорону кордону з Білоруссю за допомогою низки заходів у короткостроковій і довгостроковій перспективі.

На посилення співробітникам Державної прикордонної служби Литви (VSAT), які охороняють ділянку на кордоні з Білоруссю, спрямовані представники Служби громадської безпеки, а також співробітники Пагегяйської бригади VSAT, що зазвичай охороняють ділянку литовсько-російського кордону. Про це в четвер, 3 червня, повідомляє Укрінформ з посиланням на главу служби охорони держкордону Литви Рустамаса Любаєваса.

"Ми зараз втілюємо в життя план введення додаткових заходів, спрямованих на охорону нашої ділянки на кордоні з Білоруссю, дислокуємо додаткові сили і засоби на ділянках, де відбувається перетин держкордону. Ми також розглядаємо можливість дислокувати там представників прикордонних сил ЄС, з цього питання зараз йдуть активні переговори з керівництвом Європейського агентства з охорони державних кордонів і берегової охорони", - сказав генерал Любаєвас.

Повідомляється, що причиною посилення контролю на кордоні стало збільшене число нелегальних мігрантів з території Білорусі.

Зазначається, що прикордонна служба "прийняла і інші організаційні заходи щодо посилення безпеки кордону з Білоруссю".

За даними VSAT, за п'ять місяців з початку року було затримано 189 нелегальних мігрантів, які намагалися потрапити в Литву з Білорусі, в основному - громадяни Іраку. При цьому за весь 2020 рік на литовсько-білоруській ділянці кордону затримали 81 нелегального мігранта.

"Зараз, переважно, це громадяни Іраку, Сирії, Туреччини, а також Російської Федерації в основному це особи чеченського походження. Раніше, в 2018-2019 роках, кордони перетинали переважно громадяни колишнього Радянського Союзу, наприклад, з Таджикистану, або громадяни з Азії , наприклад, В'єтнаму", - повідомив Любаєвас.

Він зазначив, що до кінця 2022 року Литва планує встановити на всій протяжності кордону з Білоруссю системи спостереження, оскільки на цей момент вони діють лише на 38% спільного кордону. Для цього буде потрібно 38 млн євро.

Поделиться в соц. сетях: