Таке явище виникає внаслідок лікування стероїдами й антибіотиками. В Україні, на відміну від Індії, за таких обставин частіше виникають кандидози.
 

У тих, хто перехворів на коронавірус, можуть розвиватися постковідні грибкові інфекції, які дають серйозні ускладнення на здоров'я. Зафіксована в Індії "чорна цвіль" - одне з таких захворювань. Про це повідомила лікар-інфекціоніст Тетяна Логінова в ефірі телеканалу Україна 24.
 
Так вона прокоментувала інформацію про те, що в Індії люди, які перехворіли на COVID-19, почали інфікуватися рідкісною "чорною пліснявою" або мукоромікозом.
 
"Люди лікувалися не тільки стероїдами, але й антибіотиками. Антибіотики також дають дисбіоз організму, у нас у країні найчастіше виникають кандидози. А в цьому випадку на тлі антибіотикотерапії плюс кортикостероїди, які пригнічують запальні процеси, також можуть прекрасно розвиватися ці грибкові інфекції. Ця інфекція може не тільки вражати очі й носову порожнину, а й легені", - наголосила експерт.
 
За словами інфекціоніста, це дуже серйозна постковідна інфекція, яка затягує одужання після COVID-19.
 
"Це вже буде "лонгковід" ускладнений, і вимагатиме дуже ретельного антимікотичного лікування спеціальними препаратами", - зазначила Логінова.
 
Лікарі вважають, що мукоромікоз, смертність від якого становить 50%, може бути викликаний ліками, які застосовують для лікування COVID-19. Ці препарати зменшують запалення легенів, але одночасно пригнічують імунну систему і підвищують рівень цукру в крові.
 

Поделиться в соц. сетях: