План президента Джо Байдена може зіткнутися з протидією республіканців при голосуванні в Сенаті.

Палата представників Конгресу США схвалила законопроект про заходи екстреного стимулювання зростання національної економіки в умовах пандемії коронавірусу в розмірі $1,9 трлн. Про це стало відомо в суботу, 27 лютого.

Згідно з трансляції засідання, законопроект набрав практично мінімальну кількість голосів для його затвердження - 219 проти 212.

План президента США Джо Байдена передбачає виділення близько $400 млрд безпосередньо на боротьбу з пандемією. Близько $1 трлн має бути направлено на надання допомоги населенню, решта - на стимулювання економіки.

Пропозиція президента збільшити до $15 за годину розмір мінімальної оплати праці в програму не увійшла. У четвер незалежний експерт Сенату Конгресу США з процедурних питань Елізабет Макдонаф винесла рішення про те, що відповідна пропозиція наразі не може бути включена в законопроект. Байден висловив розчарування постановою, але, як зазначила прес-служба Білого дому, з "повагою до неї поставився".

Законодавці-демократи намагаються прийняти документ в Сенаті за спрощеною процедурою (простою більшістю), передбаченою для бюджетних ініціатив з метою обійти протидію з боку республіканців.

Справа в тому, що кількість місць у Сенаті зараз розподілена порівну між представниками обох партій - 50 на 50. Віце-президент США Камала Харріс від демократів, яка за законодавством є також головою верхньої палати, може голосувати, якщо позиції сенаторів з того чи іншого питання розділяться навпіл. Водночас для прийняття додаткових заходів, як, наприклад, підвищення погодинної зарплати, потрібно щонайменше 60 голосів.

Поделиться в соц. сетях:

‡агрузка...