Мандат місії прикордонних спостерігачів ОБСЄ на російських пунктах пропуску через кордон Гуково і Донецьк закінчується 30 вересня.

Голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), міністр закордонних справ Королівства Швеція Анн Лінде шкодує у зв'язку з відмовою Росії продовжити мандат місії на кордоні з ОРДЛО. Про це в четвер, 16 вересня, повідомила прес-служба ОБСЄ.

Як зазначено, поточний мандат місії прикордонних спостерігачів ОБСЄ на російських пунктах пропуску через кордон Гуково і Донецьк закінчується 30 вересня, й організації не вдалося домовитися з Москвою про його продовження.

"ОБСЄ повинна повною мірою використовувати всі наявні в її розпорядженні інструменти, щоб виконувати функції платформи для миру і стабільності. Я глибоко шкодую про те, що ми не змогли досягти консенсусу щодо продовження мандата місії спостерігачів після рішення Російської Федерації", - зазначила Лінде.

У зв'язку із цим вона наголосила на необхідності повного виконання Мінських угод і нагадала, що Мінський протокол 2014 року передбачає постійний моніторинг на українсько-російському державному кордоні та перевірку з боку ОБСЄ.

Нарешті, Лінде підтвердила тверду прихильність пошуку стійкого політичного рішення відповідно до принципів і зобов'язань ОБСЄ за повної поваги до суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України в її міжнародно визнаних кордонах.

Поделиться в соц. сетях: