Під час слухань у Сенаті у вівторок, 28 вересня, американський військові заявили, що пропонували залишити в Афганістані 2,5 тисячі американських солдатів. Раніше президент США Джо Байден заявляв, що подібних порад йому не надходило, передає УНН з посиланням на CNN.

Так, мова йде про заяви голови Об’єднаного комітету начальників штабів армії США Марка Міллі і глави Центрального командування збройних сил США генерала Кеннета Маккензі.

І Міллі, і Маккензі заявили, що повідомляли адміністрацію Байдена, що, якщо США не збережуть в Афганістані 2,5 тис. військовослужбовців, афганські збройні сили розваляться. Вони також сказали, що таку ж пораду давав командувач сухопутними військами в Афганістані генерал Остін “Скотт” Міллер.

Це явно суперечить тому, що президент Байден говорив ABC минулого місяця — що американські військові не радили йому тримати 2,5 тис. військовослужбовців в Афганістані.

Відповідаючи на питання сенатора, генерал Міллі визнав, що раптове і повне виведення американських військ “підірвало” авторитет США у всьому світі.

Міллі також сказав, що адміністрації Трампа і Байдена зробили помилку, вказавши конкретні дати виходу військ США, а не зробивши висновок на основі певних умов.

Він заявив, що розвідка США упустила “масштаб і розмах, а також швидкість” падіння афганського уряду, заявивши: “Усі оцінки розвідки, всі ми в цьому помилилися”.

Поделиться в соц. сетях: