Країни "Групи семи" ("Великої сімки", G7) закликали Росію "терміново розслідувати і переконливо пояснити застосування хімічної зброї на її території". Члени G7 наполягають і на тому, щоб Москва "припинила систематичні репресії проти незалежного громадянського суспільства та засобів масової інформації".

Про це йдеться в спільному комюніке, прийнятому в неділю, 13 червня, за підсумками саміту в британському Карбіс-Бей (графство Корнуолл), передає УНН.

Крім того, від Росії зажадали притягнути до відповідальності тих, хто, діючи на її території, здійснює кіберзлочини. Так, учасники "сімки" чекають, що Москва буде "виявляти, припиняти діяльність і притягати до відповідальності тих, хто в межах її кордонів проводить атаки з метою викупу, зловживає віртуальною валютою для відмивання цих коштів і здійснює інші кіберзлочини".

"Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником"

Окрема частина заяви присвячена війні на сході України. G7 підтвердила свою підтримку "територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів". Москва в цьому зв'язку має "послабити напруженість" в регіоні, діяти в рамках взятих на себе міжнародних зобов'язань, а також відвести "російські війська і техніку" від східного кордону України і з Кримського півострова, підкреслюється в комюніке.

"Ми як і раніше твердо дотримуємося точки зору, що Росія є стороною конфлікту в Східній Україні, а не посередником", - йдеться далі в заяві.

Члени "Великої сімки" підтвердили підтримку "нормандського" процесу в інтересах виконання мінських угод, а також закликали Москву і "підтримувані нею збройні формування" знову продемонструвати свою прихильність припиненню вогню.

G7 зацікавлена ​​в прозорих відносинах з Москвою

В цілому від Росії зажадали припинити "дестабілізуючий поведінку і зловмисну ​​діяльність", включаючи "втручання в демократичні системи інших країн". Разом з тим країни "сімки" вказали, що зацікавлені в "стабільних і передбачуваних відносинах з РФ" і будуть продовжувати взаємодіяти з нею "в областях, що представляють взаємний інтерес".

Саміт G7 проходив в британському графстві Корнуолл з 11 по 13 червня.

Поделиться в соц. сетях: