Окрім предстоятеля РПЦ до санкційного списку потрапили українські колаборанти та російські військові та чиновники.

Велика Британія запровадила санкції щодо глави Російської православної церкви - патріарха Московського та всієї Русі Кирила. Про це у четвер, 16 червня, повідомляє Радіо Свобода.

Зазначається, що санкції передбачають заборону на в'їзд у країну та заморожування активів.

В обґрунтуванні рішення британської влади сказано, що патріарх Кирило (Володимир Гундяєв) зробив багато публічних заяв на підтримку російського вторгнення в Україну.

Крім Кирила, до списку включено ще 11 громадян України та Росії. Це, зокрема, полковники РФ, які причетні до подій у Бучі, та члени так званого Комітету порятунку миру та порядку - організації, яка співпрацює з окупантами та підтримує окупацію Херсонської області.

Також у списку санкцій - дитячий омбудсмен РФ Марія Львова-Бєлова, яку звинувачують у тому, що вона сприяла насильницькому вивезенню двох тисяч вразливих дітей з Луганської та Донецької областей та організувала нову політику сприяння їхньому примусовому усиновленню в Росії.

Також санкції запроваджено проти депутата Московської міської Думи та члена путінської політичної еліти Сергія Савостьянова, а також проти президента та члена ради директорів групи компаній Волга-Дніпро Олексія Ісайкіна.

У рамках шостого пакету санкцій ЄС проти Росії, запровадженого наприкінці травня, низка країн Євросоюзу вимагали запровадження санкцій проти Кирила, вказуючи на низку висловлювань патріарха, які можна інтерпретувати як підтримку війни. Угорщина, однак, наполягла на тому, щоб патріарха до списку не включали.

Окрім іншого, патріарх Кирило після початку війни відслужив літургію у головному храмі Міноборони Росії, говорив про те, що на Донбасі триває "метафізична боротьба", та звинувачував владу України у заохоченні церковного розколу. Він також стверджував, що Росія у своїй історії ніколи ні на кого не нападала.

Поделиться в соц. сетях: