Після припинення вогню на Донбасі США могли б приєднатися до переговорів у нормандському форматі, зазначив американський дипломат.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що досягти врегулювання конфлікту на Донбасі можна шляхом виконання мінських угод як Києвом, так і Москвою. Таку думку голова Держдепу висловив під час виступу на конференції Reuters Next у п'ятницю, 3 грудня.

"Росія та Україна повинні дати зрозуміти, що вони готові виконувати мінські угоди. Якщо вони зроблять це, нам вдасться врегулювати цей конфлікт дипломатичним шляхом", - сказав Блінкен і наголосив, що досі більшість "Мінська" не реалізована.

Для деескалації ситуації на сході України глава американського зовнішньополітичного відомства закликав Москву якнайшвидше відвести свої війська від українського кордону, а сторони конфлікту - дотримуватися режиму припинення вогню.

"Після цього США могли б приєднатися до нормандського формату та разом із Францією і Німеччиною спостерігати за виконанням мінських угод з боку України та РФ", - заявив Блінкен.

Нарешті, глава американського Держдепу вкотре попередив Росію, що в разі її агресивних дій щодо України будуть "дуже серйозні наслідки" як з боку США, так і з боку європейських країн.

"Я дуже сподіваюся, що Росія візьме це до уваги під час побудови своїх планів, особливо тому, що існує набагато кращий шлях уперед. Конфронтація не була би ні в чиїх інтересах", - наголосив він.

Поделиться в соц. сетях: