У наметовому таборі живуть 380 осіб, які незаконно перетнули кордон Литви з Білорусією. Всього влада планує поселити туди 800 мігрантів.

На кордоні Литви, в наметовому таборі для біженців, які незаконно перетнули кордон Білорусі, виникли заворушення. Про це в понеділок, 2 серпня, повідомив телеканал LRT.

Як розповіли журналісти, мігранти вимагали поліпшити їхнє утримання. А саме погану питну воду і брак спальних мішків. Біженці заявили, що, якщо їхні потреби не задовольнять, вони оголосять голодування.

Один з мігрантів поскаржився ЗМІ, що отруївся. Однак чекати на медичну допомогу йому довелося близько шести годин.

Зі свого боку в МВС Литви повідомили, що безлади почалися після того, як під час дощу почали промокати намети біженців. Тоді мігранти намагалися втекти з табору і силою прорватися на територію Литви.

"Протестувальників розігнали за допомогою води з пожежного шланга і сльозогінного газу", - зазначили журналісти з посиланням на силовиків.

Усього з початку року на литовсько-білоруському кордоні затримали 3027 осіб - громадян азіатських і африканських країн. Це в 37 разів більше, ніж за весь 2020 рік. Через зростаючий потік нелегальних мігрантів Литва оголосила надзвичайний стан і почала будівництво загородження на кордоні.

 

 

Поделиться в соц. сетях: