США можуть розмістити у країнах Балтії до п'яти тисяч американських військових, кораблі та авіацію.

Президент США Джо Байден через можливу агресію Росії розглядає можливість розмістити тисячі американських військових, кораблі та авіацію в країнах Балтії та Східній Європі. Про це повідомляє New York Times із посиланням на неназваних представників адміністрації.

За даними джерел видання, у суботу високопосадовці Пентагону представили Байдену кілька варіантів дій. Серед них - відправка від тисячі до п'яти тисяч військовослужбовців до країн Східної Європи з можливістю "десятиразового збільшення" їхньої чисельності у разі погіршення ситуації. Колишні та чинні військові повідомили, що може йтися про сили ППО, артилерію, інженерні війська та бійців тилового забезпечення.

Як заявили NYT анонімні джерела, Байден може ухвалити рішення вже цього тижня. За їхніми словами, частину військових у такому разі перекинуть зі США, решту - з інших частин Європи. Поки що жоден із варіантів, що розглядаються, не передбачає відправлення військ в Україну.

Представники адміністрації також висловили думку, що президент Росії Володимир Путін хотів би уникнути такого кроку з боку США.

Поделиться в соц. сетях: