В ході зустрічі у Вашингтоні в четвер, 16 липня, президент США Джо Байден і федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорили питання відносин з Україною і будівництво газопроводу "Північний потік - 2", передає УНН із посиланням на DW.

“Мої погляди щодо „Північному потоку-2“ були давно відомі. Добрі друзі можуть розходитися в думці, — заявив глава Білого дому. — Ми з канцлером згодні, що не можна дозволяти Росії використовувати енергетику як зброю для того, щоб загрожувати сусідам”. Джо Байден повідомив журналістам, що сторони обговорюють “практичні заходи” по газопроводу. Президент зазначив, що йому не було сенсу вводити санкції проти “Північного потоку — 2”, тому що до моменту його приходу до влади газопровід був завершений на 90 відсотків.

Сполучені Штати та Німеччина будуть захищати суверенітет і територіальну цілісність України і підтримувати реформи в країні, заявив Джо Байден на пресконференції. Він вказав, що на переговорах з главою німецького уряду висловив свої побоювання з приводу будівництва газопроводу з Росії.

Ангела Меркель також підкреслила відмінність в підходах щодо газопроводу. Разом з тим, вона вказала на важливість збереження транзиту газу через Україну і після введення “Північного потоку — 2” в експлуатацію.

“Хочу сказати чітко, що наше розуміння було і є: Україна залишається транзитною країною”, — заявила канцлер ФРН, зазначивши, що якщо Росія “буде позбавляти Україну права на транзит”, то вона ризикує зіткнутися з активною протидією з німецької та європейської сторони. Для цього є різні інструменти впливу, причому з боку не тільки Німеччини, але і Європи, наприклад санкції, підкреслила Меркель. За її словами, “Північний потік — 2” повинен давати додаткову можливість для транспортування газу в Європу, а не замінювати транзит через Україну.

Поделиться в соц. сетях: