Таліби почали масштабний наступ в Афганістані, після того як США і їхні союзники почали виводити з республіки війська.

Президент США Джо Байден доручив держсекретареві Ентоні Блінкену посприяти президенту Афганістану Ашрафу Гані і домогтися політичного врегулювання військового конфлікту в цій країні. Відповідну заяву в суботу, 14 серпня, опубліковано на сайті Білого дому.
 
"Я доручив державному секретарю підтримати президента Гані та інших афганських лідерів в їхньому прагненні запобігти подальшому кровопролиттю і домогтися політичного врегулювання", - сказано в заяві.
 
У документі говориться, що секретар Блінкен буде взаємодіяти з ключовими регіональними зацікавленими сторонами.
 
Президент США також попередив "Талібан", що "будь-які дії з їхнього боку в Афганістані, які ставлять під загрозу персонал США або місію там, будуть зустрінуті рішучою і сильною збройною відповіддю з боку США".
 
Він також нагадав, що перекинув п'ять тисяч  американських військових в Афганістан для "організованого і безпечного" скорочення американського та союзного персоналу в Афганістані.
 
Відомо, що Байден призначив посла Трейсі Джейкобсона відповідальним за всі зусилля уряду з обробки, транспортування і переселення афганських здобувачів спеціальної імміграційної візи та інших афганських союзників.
 
"Ми щиро співчуваємо хоробрим афганським чоловікам і жінкам, які зараз знаходяться в небезпеці. Ми працюємо над евакуацією тисяч тих, хто допомагав нашій справі і їхнім сім'ям", - заявив американський лідер.
 
Нагадаємо, в Афганістані таліби на сьогоднішній момент контролюють майже 90% території країни.

Поделиться в соц. сетях: