Нові покоління західних літаків оснащені технологіями, які потрібно постійно оновлювати. Росія цього не може робити через санкції.

Російські авіакомпанії, зокрема державний Аерофлот, почали розбирати авіалайнери через відсутність запасних частин. Це пов'язано із санкціями країн Заходу, повідомило напередодні агентство Reuters із посиланням одразу на чотири джерела в авіаційній галузі.

Вказано, що уряд РФ ще в червні рекомендував авіакомпаніям використовувати деякі літаки на запчастини, щоб інші лайнери іноземного виробництва могли продовжувати літати щонайменше до 2025 року.

Санкції, введені проти Росії за напад на Україну, не дають змоги її авіакомпаніям отримати запасні частини або пройти технічне обслуговування на Заході.

Бодай один російський літак Sukhoi Superjet 100 і майже новий Airbus A350, обидва експлуатовані Аерофлотом, наразі зупинені та розбираються, повідомило джерело, знайоме із ситуацією.

Крім того, обладнання було взято з кількох літаків Boeing 737 і Airbus A320 Аерофлоту, оскільки перевізнику потрібні запчастини від цих моделей для інших однотипних літаків.

Sukhoi Superjets російського складання також сильно залежать від іноземних запчастин. За словами першого джерела, з одного Superjet вже зняли двигун, щоб дозволити іншому літаку продовжити польоти.

Нові покоління літаків - A320neo, A350, Boeing 737 MAX та 787 - оснащені технологіями, які потрібно постійно оновлювати. За словами джерел, протягом року після набуття чинності санкціями зберегти сучасні літаки в експлуатації буде непросто навіть для інженерної бази Росії.

За підрахунками Reuters, заснованими на даних Flightradar24, з кінця липня не злітало близько 50 літаків Аерофлоту, або 15% його парку.

За даними Flightradar24, три із семи літаків Airbus A350, що експлуатуються Аерофлотом, у тому числі один, який зараз використовується на запчастини, не злітали близько трьох місяців.

За словами другого джерела в галузі, російські перевізники літають за меншою кількістю маршрутів через західні санкції, що означає, що є літаки, які не використовуються і можуть бути розібрані.

Поделиться в соц. сетях: