Україна піднялася у відповідному списку на 15 позицій, порівняно з 2018 роком. Її резерви зросли майже до 30 млрд дол.

Експерти німецького рейтингового агентства Scope Ratings оцінили 95 країн за вразливістю та стійкістю до зовнішньоекономічних ризиків. Антилідерами рейтингу стали економіки Лівану, Замбії та Анголи.

Так, аналітики зазначають, що у 2020 році економіки різних країн зіткнулися з інфляцією на тлі коронакризи. Однак у поточному році ситуація з пандемією почала покращуватись, і центробанки стали посилювати грошово-кредитну політику.

Формуючи список, фахівці вивчили рівень уразливості до потенційної кризи платіжного балансу (коли центробанку не вистачає міжнародних резервів для підтримки національної валюти) та те, наскільки добре держави зможуть перенести ці труднощі.

Таким чином, до десятки найслабших економік світу, окрім згаданих держав, увійшли також Грузія, Сальвадор, Білорусь, Шрі-Ланка, Аргентина, Вірменія та Туреччина.

Як зазначено, Україна суттєво покращила свої позиції порівняно з рейтингом 2018 року - вона перейшла з 95 місця на 80-те. Її офіційні резерви зросли майже до 30 мільярдів доларів до жовтня 2021 року, а волатильність гривні та загальні валютні ризики знизилися.

Поделиться в соц. сетях: