Зміни в Кодекс про адмінправопорушення передбачають, зокрема, збільшення у понад втричі штрафу за участь в несанкціонованих масових заходах.

У Білорусі у понеділок, 1 березня, набув чинності новий Кодекс про адміністративні правопорушення (КпАП). Зокрема, передбачено посилення адмінвідповідальності за участь в несанкціонованих акціях, образу посадових осіб і непокору міліції. Також встановлено відповідальність за використання забороненої символіки і участь дітей у мітингах, повідомляє інформаційний портал Tut.by.

Участь у заборонених акціях

Так, максимальний розмір штрафу за участь у несанкціонованому масовому заході збільшений з 30 до 100 базових величин (з 870 до 2900 білоруських рублів, тобто до понад 900 євро), а при повторних діях - з 50 до 200 базових величин (з 1450 до 5800 рублів, тобто до 1800 євро). Максимальний термін адміністративного арешту за повторну участь в несанкціонованих акціях протягом року тепер становить від 15 до 30 діб (раніше було 25 діб).

Крім того, з КпАП виключено положення, згідно з яким за участь у незаконній акції можна було отримати попередження, а також запроваджено новий вид адміністративного стягнення - громадські роботи.

Непокора міліції та заборонена символіка

Посилена адміністративна відповідальність за непокору співробітнику міліції: за відмову проїхати до райвіддулку міліції для пояснень або встановлення особи максимальний штраф збільшений з 50 до 100 базових величин. Штраф за образу посадової особи збільшений з 20 до 30 базових величин, а максимальний штраф за цією статтею тепер дорівнює 200 базовим одиницям замість 50.

Зміни також передбачають штраф за використання, виготовлення і поширення "заборонених законодавчими актами прапорів, вимпелів, плакатів, емблем або символів" у розмірі від 5 до 20 базових величин (від 145 до 580 рублів), для індивідуальних підприємців та юридичних осіб - до 40 і 60 базових величин відповідно.

Участь дітей у мітингах

Батьки тепер відповідатимуть, якщо їхні діти братимуть участь в несанкціонованих заходах, штрафом у розмірі від 5 до 30 базових величин.

Інші нововведення стосуються власників автомобілів, а також сфер персональних даних та валютного законодавства.

Нагадаємо, у Білорусі з 9 серпня, коли відбулися президентські вибори, тривають масові протести. Згідно з офіційними результатами виборів, переможцем оголошений Олександр Лукашенко, який перебував на посаді президента країни з 1994 року. Опозиція не визнала оголошених владою підсумків виборів і вважає їх сфальсифікованими. У перші місяці протести мали масовий характер та позначилися жорстким придушенням виступів з боку білоруських силовиків.

Поделиться в соц. сетях: